NOWA METODA LECZENIA CHRAPANIA W MML- TECHNIKA PALISADOWA

[siteorigin_widget class=”Simple_About_With_Image”][/siteorigin_widget]

LECZENIE CHRAPANIA METODĄ KOREKCJI PODNIEBIENIA MIĘKKIEGO Z WYKORZYSTANIEM LASERA DIODOWEGO W TECHNICE PALISADOWEJ

Drożność dolnej części górnych dróg oddechowych zależy od stabilnego napięcia mięśni gardła, podniebienia miękkiego i języka. Konsekwencją zmniejszenia napięcia mięśni oddechowych jest powtarzające się całkowite lub częściowe zwężenie dróg oddechowych.
Oddychanie przez nos staje się bardzo utrudnione głównie przez zapadające się wiotkie podniebienie miękkie, blokujace przepływ powietrza przez nosogardło. Występują bardzo silne drgania tkanek miękkich, które słyszymy jako chrapanie. Oddychanie ustami sprzyja zapadaniu się języka i zablokowaniu przepływu powietrza do płuc. W konsekwencji pojawia się bezdech śródsenny. Powtarzajace się podczas snu przerwy w oddychaniu sprawiają, że sen jest stale przerywany, niespokojny i przestaje pełnić funkcję regeneracyjną.

Leczenie bezdechu i chrapania może się odbywać podczas zabiegu wykonywanego w ambulatorium lub w warunkach szpitalnych w Klinice MML. Jedną z najnowszych metod leczenia chrapania i towarzyszących mu bezdechów sennych jest małoinwazyjny zabieg przy zastosowaniu lasera diodowego w technice palisadowej.
Wskazania do zastosowania lasera diodowego obejmują podniebienie miękkie, łuki podniebienne oraz języczek. Technika lasera diodowego polega na wprowadzeniu włókna lasera diodowego w podniebienie miękkie. Zrosty śródtkankowe powstają linijnie w płaszczyźnie pionowej, na długości około 2 cm, powodując przesunięcie oraz usztywnienie tkanek poddanych zabiegowi. Takie działanie blokuje możliwość drgań tkanki podczas snu, co poprawia w perspektywie komfort snu, przy maksymalnie poszerzonej drodze oddychania.

Przedstawiona technika zabiegowa szybko i skutecznie przywraca prawidłowy przepływ powietrza, eliminując problemy związanie z zaburzeniami oddychania w czasie snu.
Leczenie chrapania przy wykorzystaniu lasera diodowego w technice palisadowej nie wymaga długiego pobytu w szpitalu. Czas trwania zabiegu zwykle nie przekracza 30-40 min. Odbywa się w sedacji, czyli krótkim uśpieni z zastosowaniem leków uspokajających, wyciszających. . Pacjent może opuścic szpital po 2-3 godzinach. Zabieg przy wykorzystaniu lasera diodowego w technice palisadowej charakteryzuje wysoka skuteczność, mała inwazyjność, krótki czas gojenia oraz minimalne ryzyko powikłań i trwały efekt.