Gdy problemem jest język...

Korekcja języka metodą Shaver - PK 

Korekcja nasady języka metodą Shaver to unikalna metoda chirurgiczna polegająca na korekcji przerośniętej tkanki utrudniającej oddychanie i będącej przyczyną chrapania i bezdechów. W trakcie zabiegu wprowadzany jest do nasady języka Shaver czyli urządzenie pozwalające na wycinanie i jednoczesne usuwanie tkanki z ograniczeniem krwawienia. Po zabiegu powstała w nasadzie języka jama zapada się, dzięki czemu nasada znacznie się zmniejsza i zwiększa tor dla przepływu powietrza w drogach oddechowych.

Korekcja języka metodą Celon i Koblacji

Użycie techniki termoterapii bipolarnej jest możliwe również w przypadku patologii obejmującej nasada języka. Użycie elektrody w obrębie nasady języka powoduję obkurczenie tkanek i w konsekwencji zmniejszenie objętości języka. Dzięki temu przestrzeń za językiem powiększa się a pacjent oddycha swobodniej.

 Zabieg Repose MIK

Repose MIK to innowacyjna i unikalna metoda operacyjna, przynosząca ulgę pacjentom walczącym z chrapaniem i bezdechami śródsennymi. Centrum medyczne MML jako jedna placówek w Polsce wykonuje ten zabieg od 2011 roku. Procedura wykonywana przez specjalistów Centrum Leczenia Chrapania Snoring Center polega na przesunięciu kości gnykowej oraz nasady języka w stronę żuchwy. Dzięki temu pacjent ma zagwarantowany lepszy przepływ powietrza oraz dotlenienie organizmu. Repose to nadzieja dla osób z bezdechami śródsennymi oraz cierpiących na chrapanie, charakteryzujących się zmniejszoną drożnością dróg oddechowych w obrębie gardła, u których inne wcześniej stosowane metody mniej inwazyjne nie przyniosły spodziewanego rezultatu.

Zabieg AIRVANCE

Zespolenie językowe metodą AIRVACE  to innowacyjna i unikalna metoda operacyjna będąca nadzieją dla pacjentów z uciążliwym chrapaniem i bezdechami śródsennymi. Centrum Medyczne MML jako jedyna placówka w Polsce wykonuje ten rodzaj zabiegu. Zespolenie językowe z wykorzystaniem techniki AIRVANCE to procedura polegająca na przesunięciu nasady języka w stronę żuchwy. Nowoczesność i unikatowość tej techniki polega na wykonaniu dojścia wewnątrzustnego bez wykonania nacięć na powłokach ciała. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu anestezjologicznym - trwa do 1h. Zastosowanie tej metody leczenia dedykowane jest dla pacjentów z towarzyszącymi chorobami układu krążenia pod postacią: nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, przyjmujących leki obniżające krzepliwość krwi.