Gdy problemem jest nos...

Septoplastyka - korekcja przegrody nosa

W przypadku występowania patologii w obrębie przegrody nosa wykonuje się zabieg septoplastyki. Polega on na korekcji krzywej przegrody zaburzającej prawidłowy przebieg powietrza w czasie oddychania. Najnowsze techniki endoskopowe pozwalają na małoinwazyjne leczenie, ograniczone do wykonania małych nacięć, co ma ogromny wpływ na efekt kosmetyczny zabiegu. Septoplastyka jest zabiegiem "Chirurgii jednego dnia" i pozwala na opuszczenie kliniki w krótkim czasie po zabiegu, a w 3 dobie pacjent może powrócić do codziennych czynności.

Korekcja małżowin nosowych metodą Celon i Koblacji

Jest to precyzyjna metoda leczenia zabiegowego termoterapii bipolarnej. dzięki użyciu bipolarnej elektrody uzyskuje się unikalny efekt koagulacji niskotemperaturowej (około 80 st. C) falami radiowymi o wysokiej częstotliwości. Zabieg jest małoinwazyjny i prawie bezkrwawy. Obkurczenie małżowin nosowych w tym zabiegu pozwala cieszyć się swobodnym oddychaniem przez nos.

Korekcja małżowin nosowych laserem diodowym kontaktowym

Ta innowacyjna, małoinwazyjna i bezpieczna dla pacjenta metoda polega na wytworzeniu za pomocą wiązki światła lasera małych blizn w obrębie w obrębie przerośniętych małżowin nosowych odpowiedzialnych za chrapanie. Zastosowanie lasera podczas krótkiego, trwającego tylko ok. 25 minut zabiegu, skutkuje reorganizacją tkanki i usztywnieniem jej wiotkiej struktury. Zabieg wykonywany jest w sedacji, czyli znieczulenia z zastosowaniem leków uspokajających, wyciszających. Zabieg jest bezkrwawy, pozwala na szybki powrót do normalnej aktywności życiowej. Najnowsze badania jak i doświadczenia operujących lekarzy wykazują, że w porównaniu z innymi stosowanymi metodami zabiegu gwarantuje najtrwalszy efekt i wysoką skuteczność.