Gdy problemem jest podniebienie...

Korekcja podniebienia miękkiego laserem diodowym kontaktowym

Ta innowacyjna, małoinwazyjna i bezpieczna dla pacjenta metoda polega na wytworzeniu za pomocą wiązki światła lasera małych blizn w obrębie zbyt wiotkiego podniebienia miękkiego odpowiedzialnego za chrapanie. Zastosowanie lasera podczas krótkiego, trwającego tylko ok. 25 minut zabiegu, skutkuje reorganizacją tkanki i usztywnieniem jej wiotkiej struktury. Zabieg wykonywany jest w sedacji czyli znieczulenia z zastosowaniem leków uspokajających, wyciszających. Zabieg jest bezkrwawy i pozwala na szybki powrót do normalnej aktywności życiowej. Najnowsze badania jak i doświadczenia operujących lekarzy wykazują, że w porównaniu z innymi stosowanymi metodami zabieg gwarantuje najtrwalszy efekt i wysoką skuteczność.

Korekcja podniebienia miękkiego metodą Celon i Koblacji

Korekcja podniebienia miękkiego metodą Celon i Koblacji to bezkrwawy zabieg wykonywany ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. Trwa kilkanaście a jego skutkiem jest wytworzenie malutkich blizn w obrębie zbyt wiotkiego podniebienia, co usztywnia jego strukturę. Dzięki zastosowaniu technologii fal radiowych, jak i niskich temperatur nie następuje efekt poparzenia, nie ma krwawienia oraz nie ma żadnych skutków ubocznych. Nie występuje po nim obrzęk oraz rany jak przy użyciu skalpela. Wszystko to oznacza znacznie mniejszy dyskomfort po zabiegu.

Technika Harmoniczna

Jako jedyny ośrodek w Polsce stosujemy technikę harmoniczną w laryngologii. Wykorzystujemy do tego celu najnowocześniejszy sprzęt pozwalający zwiększyć precyzję zabiegów oraz ich skuteczność. Leczenie chrapania techniką harmoniczną jest uzupełnieniem metod Celon i Koblacji i umożliwia poszerzenie zakresu zabiegów otolaryngologicznych. Warto też dodać, że rekonwalescencja pacjentów przebiega znacznie szybciej.

Technika Pillar 

Unikalna technika polegająca na wprowadzeniu implantów w podniebienie miękkie. Wprowadzane implanty powodują usztywnienie podniebienia, co skutkuje natychmiastowym efektem wyleczenia. Zabieg ten wykonujmy ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym.