Zabiegi na chrapanie i bezdech senny, gdy problemem jest język

Korekcja języka metodą Shaver - PK

Korekcja nasady języka metodą Shaver to unikalna metoda chirurgiczna polegająca na usunięciu przerośniętej tkanki, utrudniającej oddychanie i będącej przyczyną chrapania i bezdechów. W trakcie zabiegu do nasady języka wprowadzany jest Shaver z możliwością koagulacji plazmowej, czyli urządzenie pozwalające na wycinanie i jednoczesne usuwanie tkanki z ograniczeniem krwawienia. Po zabiegu powstała w nasadzie języka jama zapada się, dzięki czemu nasada znacznie się zmniejsza i zwiększa tor dla przepływu powietrza w drogach oddechowych.

Korekcja języka metodą Celon i Koblacji

Użycie techniki termoterapii bipolarnej jest możliwe również w przypadku patologii obejmującej nasadę języka. Użycie elektrody w obrębie nasady języka powoduję obkurczenie tkanek i w konsekwencji zmniejszenie jego objętości. Dzięki temu przestrzeń za językiem powiększa się, a pacjent oddycha swobodniej.

Zabieg Repose MIK

Repose MIK to innowacyjna i unikalna metoda operacyjna, przynosząca ulgę pacjentom walczącym z chrapaniem i bezdechami śródsennymi. Centrum medyczne MML jako jedna placówek w Polsce wykonuje ten zabieg od 2011 roku. Operacja wykonywana przez specjalistów Centrum Leczenia Chrapania Snoring Center polega na przesunięciu kości gnykowej oraz nasady języka w stronę żuchwy. Dzięki temu pacjent ma zagwarantowany lepszy przepływ powietrza oraz dotlenienie organizmu. Repose to nadzieja dla osób z bezdechami śródsennymi oraz cierpiących na chrapanie, u których występuje zmniejszona drożność dróg oddechowych w obrębie gardła, a inne, wcześniej stosowane mniej inwazyjne metody nie przyniosły spodziewanego rezultatu.

Zabieg AIRVANCE

Zespolenie językowe metodą AIRVACE  to innowacyjna i unikalna metoda operacyjna będąca nadzieją dla pacjentów z uciążliwym chrapaniem i bezdechami śródsennymi. Centrum Medyczne MML jako jedyna placówka w Polsce wykonuje ten rodzaj zabiegu. Zespolenie językowe z wykorzystaniem techniki AIRVANCE to procedura polegająca na przesunięciu nasady języka w stronę żuchwy. Nowoczesność i unikatowość tej techniki polega na wykonaniu dojścia wewnątrzustnego bez wykonania nacięć na powłokach ciała. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu ogólnym - trwa do 1,5 h. Zastosowanie tej metody leczenia dedykowane jest pacjentom z chorobami układu krążenia pod postacią: nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, przyjmujących leki obniżające krzepliwość krwi, u których inne mniej inwazyjne zabiegi nie wyeliminowały problemów z oddychaniem podczas snu.