Zabiegi na chrapanie i bezdech senny, gdy problemem jest nos

Septoplastyka - korekcja przegrody nosa

W przypadku występowania patologii w obrębie przegrody nosa wykonuje się zabieg septoplastyki. Polega on na korekcji krzywej przegrody nosa, zaburzającej prawidłowy przebieg powietrza w czasie oddychania. Najnowsze techniki endoskopowe pozwalają na małoinwazyjne leczenie, ograniczone do wykonania małych nacięć, co ma ogromny wpływ na efekt kosmetyczny zabiegu. Septoplastyka jest zabiegiem "Chirurgii jednego dnia" i pozwala na opuszczenie kliniki w krótkim czasie po zabiegu, a w 5-7 dobie pacjent może powrócić do codziennych zajęć.

Korekcja małżowin nosowych metodą Celon i Koblacji

Jest to precyzyjna metoda leczenia zabiegowego termoterapii bipolarnej. Dzięki użyciu bipolarnej elektrody uzyskuje się unikalny efekt koagulacji niskotemperaturowej (około 80 st. C) falami radiowymi o wysokiej częstotliwości. Zabieg jest małoinwazyjny i prawie bezkrwawy. Obkurczenie małżowin nosowych podczas zabiegu pozwala cieszyć się swobodnym oddychaniem przez nos.

Korekcja małżowin nosowych laserem diodowym

Ta innowacyjna, małoinwazyjna i bezpieczna dla pacjenta metoda polega na wytworzeniu za pomocą wiązki światła lasera, małych blizn w obrębie przerośniętych małżowin nosowych, które upośledzajac drożność nosa, przyjają powstawaniu chrapania. Zastosowanie lasera podczas krótkiego, trwającego ok. 25 minut zabiegu, powoduje reorganizację tkanki i usztywnienie jej wiotkiej struktury. Zabieg wykonywany jest w sedacji, czyli znieczuleniu z zastosowaniem leków uspokajających, wyciszających. Zabieg jest bezkrwawy, pozwala na szybki powrót do normalnej aktywności. Najnowsze badania, jak i doświadczenia operujących lekarzy wykazują, że w porównaniu z innymi stosowanymi metodami zabieg gwarantuje najtrwalszy efekt i wysoką skuteczność.