Zabiegi na chrapanie i bezdech senny, gdy problemem jest podniebienie

Korekcja podniebienia miękkiego laserem diodowym kontaktowym

Ta innowacyjna, małoinwazyjna i bezpieczna dla pacjenta metoda polega na wytworzeniu za pomocą wiązki światła lasera małych blizn w obrębie zbyt wiotkiego podniebienia miękkiego odpowiedzialnego za chrapanie. Zastosowanie lasera podczas krótkiego, trwającego tylko ok. 30 minut zabiegu, skutkuje reorganizacją tkanki i usztywnieniem jej wiotkiej struktury. Zabieg wykonywany jest w sedacji czyli znieczulenia z zastosowaniem leków uspokajających, wyciszających. Zabieg jest bezkrwawy i pozwala na szybki powrót do normalnej aktywności życiowej. Najnowsze badania jak i doświadczenia operujących lekarzy wykazują, że w porównaniu z innymi stosowanymi metodami zabieg gwarantuje najtrwalszy efekt i wysoką skuteczność.

Korekcja podniebienia miękkiego metodą Celon i Koblacji

Korekcja podniebienia miękkiego metodą Celon i Koblacji to bezkrwawy zabieg wykonywany ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. Trwa zwykle 40 minut, a jego skutkiem jest wytworzenie malutkich blizn śródtkankowych w obrębie zbyt wiotkiego podniebienia, co usztywnia jego strukturę. Dzięki zastosowaniu technologii fal radiowych, jak i niskich temperatur koagulacji (około 60-80 st. C) nie następuje efekt poparzenia, a krwawienie jest minimalne. Wszystko to oznacza znacznie mniejszy dyskomfort po zabiegu i szybszy okres rekonawalescencji.

Technika Harmoniczna

Jako jedyny ośrodek w Polsce stosujemy technikę harmoniczną w laryngologii. Wykorzystujemy do tego celu najnowocześniejszy sprzęt pozwalający zwiększyć precyzję zabiegów, ich skuteczność oraz zminimalizować zagrożenie krwawieniem. Leczenie chrapania techniką harmoniczną jest uzupełnieniem metod Celon i Koblacji i umożliwia poszerzenie zakresu zabiegów otolaryngologicznych. Stosuje się ją z powodzeniem w operacjach migdałków podniebiennych. Warto też dodać, że rekonwalescencja pacjentów przebiega znacznie szybciej.

Technika Pillar

Unikalna technika polegająca na wprowadzeniu implantów w podniebienie miękkie. Wprowadzane implanty powodują usztywnienie podniebienia, co skutkuje bardzo szybkim, kilkudniowym efektem wyleczenia chrapania. Zabieg ten wykonujmy ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym.